Ha beköszönt a jó idő, egyre többen választanak kikapcsolódásként szabadtéri programokat, mint például az erdei sétát. De vannak bizonyos szabályok, elvek, melyek betartása elengedhetetlen az erdő zavartalansága és saját biztonságunk érdekében. Ha ezeket nem tartjuk be, akkor az arra járó akarva vagy akaratlanul veszélyeztetheti az állat- és növényvilágot, illetve a vadállományt. A felelősségteljes viselkedés nem kérés, hanem elvárás. Mik is ezek az írott, illetve íratlan szabályok, melyekre figyelni kell?
Ne hangoskodjunk, ne kiabáljunk, ne zavarjuk meg az állatok nyugalmát! MI vagyunk a vendégek, ne háborgassuk az erdő lakóit!




A kirándulásokat napkelte után egy órával és napnyugta előtt egy órával közötti időszakra tervezzük! Így a vadgazdálkodási-vadászati tevékenység háboríthatatlanul folyhat a területen.
Jogi szabályozások:
§ A BTK (2012.évi C. törvény) XXIII. fejezete (241-253.§) rögzíti a környezet és természet elleni bűncselekmények büntetőjogi vonatkozásait.
§ A 1996. évi LV. törvény és módosításai rögzítik a vad védelmével, a vadgazdálkodással, valamint a vadászattal összefüggő egyes törvényi szabályozásokat.
§ Az Erdőtörvény (2009. évi XXXVII. törvény) az erdőről, az erdő védelméről és az erdőgazdálkodásról szóló szabályozásokat rögzíti.
§ 275/2004. (X. 8.) Korm. rendelet az európai közösségi jelentőségű természetvédelmi rendeltetésű területekről.
§ A Természetvédelmi törvény (1996.évi LIII. törvény) rögzíti a természet védelmével kapcsolatos törvényi szabályozásokat.
§ A Szabálysértési törvény (2012. évi II. törvény) rögzíti a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló szabályozásokat.
Forrás: Országos Magyar Vadászati Védegylet weboldala